Освітній івент на тему «Сучасні підходи до збереження та зміцнення ментального здоров’я» для майбутніх вчителів хімії.

21 грудня 2023 року викладачі кафедри кризової психології факультету психології і соціальної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка провели освітній івент на тему «Сучасні підходи до збереження та зміцнення ментального здоров’я» для майбутніх вчителів хімії.
До онлайн заходу долучилися викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії, студенти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, група ПХ-11. Онлайн захід розпочала завідувачка кафедри кризової психології, кандидатка психологічних наук, доцентка Ніна АТАМАНЧУК, яка відмітила, що життя українців в умовах війни створює серйозні виклики для їх психологічного благополуччя. Ця проблема є досить актуальною для всіх вікових груп населення України, а особливо для студентської молоді. Сьогодні надважливо допомагати молодим людям зберігати свою психічну стійкість. Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку майбутніх фахівців. Кандидатка психологічних наук, доцентка, доцентка кафедри кризової психології Тетяна ДЗЮБА презентувала присутнім доповідь на тему «Я та віртуальна реальність». Науковиця відмітила, що віртуальний світ став реальністю життя сучасної людини. Проблемою молоді є підміна «живого» спілкування віртуальним. Іноді ефекти такого спілкування позитивні, але часом людина може робити речі, які ніколи б не дозволила собі в «живому» оточенні. Саме тут приховано головну небезпеку занурення людини у віртуальний світ: людина перестає відчувати реальність як реальність, у неї складається хибне враження, що реальний та віртуальний світи не мають відмінностей. Утім, реальна ситуація є зовсім іншою: людина, яка вважає себе добросердною у звичайному житті й ставиться до людей доброзичливо, може легко вибухнути агресією в палкій інтернет-суперечці. Кандидатка педагогічних наук, доцентка, доцентка кафедри кризової психології Олена РИБАЛКА презентувала доповідь на тему «Сучасні підходи до збереження ментального здоров’я». Викладачка ознайомила присутніх із здоров’язбережувальними ресурсами, які допоможуть вирішувати різноманітні життєві проблеми. Вона наголосила, самопізнання, збалансований спосіб життя та постійний саморозвиток є ключовими компонентами забезпечення особистості позитивним ментальним станом і високою якістю професійної роботи. На кінець, Олена Яківна відмітила, що кожна людина унікальна, і важливо вибирати стратегії, які найбільше відповідають її потребам і життєвим обставинам. Учасники онлайн заходу отримали корисні поради, які, сподіваємося, стануть у нагоді, і допоможуть зберігати спокій та впевненість у складних життєвих ситуаціях. Дякуємо завідувачці кафедри хімії та методики викладання хімії, докторці педагогічних наук, професорці Надії ШИЯН та колегам за співпрацю!