Всеукраїнська науково-практична конференція «Особистість та освіта в умовах сучасних соціокультурних викликів: ціннісно-світоглядні та науково-методичні аспекти»

22 лютого 2024 р. кандидатка психологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри кризової психології Ніна АТАМАНЧУК, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри кризової психології Олена РИБАЛКА виступили у онлайн форматі (із використанням платформи ZOOM) з доповідями під час Всеукраїнської науково-практичної конференції «Особистість та освіта в умовах сучасних соціокультурних викликів: ціннісно-світоглядні та науково-методичні аспекти», яка відбулася на базі КЗВО «Дніпровської академії неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради». Ніна АТАМАНЧУК презентувала можливості підтримки ментального здоров’я студентів-першокурсників у кризових умовах. Наголосила, що для надання психологічної допомоги і підтримки учнівської, студентської молоді та дорослих засобами практичної психології, психологічного розвантаження, арт-терапії у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка, за ініціативи ректорки Марини ГРИНЬОВОЇ, першого листопада 2023 року відкрито Центр саногенної психології. Ніна АТАМАНЧУК поділася досвідом роботи щодо покращення ментального здоров’я студентської молоді. Відмітила, досвід багаторічної роботи у ЗВО дає підстави стверджувати, що арт-техніки мають використовуватися в навчальному процесі ЗВО як ефективна інноваційна технологія, яка сприяє підтримці ментального здоров’я студентської молоді в кризових умовах. Арт-терапiя – це найбiльш м’який метод роботи з важкими проблемами. Мистецтво допомагає студентам виразити свої почуття, знайти способи впоратися з життєвими труднощами та звільнитися від негативних емоцій. Олена РИБАЛКА розповіла про методики збереження і підтримки ментального здоров’я українців. Наголосила, що задля збереження і зміцнення ментального здоров’я населення нашої країни необхідно використовувати традиції українського народу в оздоровленні організму. По можливості більше часу проводити на природі, ходити на прогулянки до лісу, до водойм, загартовувати свій організм, бути оптимістами, полюбити себе і життя яке вирує навколо. Щиро вдячні організаторам за надану можливість поділитися досвідом! Зичимо творчих успіхів організаторам та учасникам конференції! Душевної гармонії, натхнення, нових ідей!!!