Обговорення проєктів освітньо-професійних програм «Кризова психологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та «Кризова психологія. Соціально-психологічна реабілітація» другого (магістерського) рівня вищої освіти

15 травня 2024 року відбулося засідання робочої групи з обговорення проєкту ОП «Кризова психологія» зі спеціальності 053 Психологія галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки 2024 року для підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (гарантка ОП – доцентка кафедри кризової психології Тетяна ДЗЮБА) та  ОП «Кризова психологія. Соціально-психологічна реабілітація» зі спеціальності 053 Психологія галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки 2024 року для підготовки здобувачів другого (бакалаврського) рівня вищої освіти (гарантка ОП – деканка факультету психології і соціальної роботи, професорка кафедри кризової психології Світлала ЯЛАНСЬКА), які впроваджуються на базі кафедри кризової психології факультету психології і соціальної роботи у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка.

Активними  учасниками засідання робочої групи були доцентка кафедри кризової психології Олена РИБАЛКА, студентка ОП «Кризова психологія» Тетяна ОЛІЙНИК, магістранти ОП «Кризова психологія. Соціально-психологічна реабілітація» Вероніка СУХОМЛИН, Дмитро КУЖІЛЬ, Микола САМБУРОВ.

Гарантка освітньої програми, доцентка Тетяна ДЗЮБА ознайомила присутніх із результатами цьогорічного моніторингу якості освіти та проєктом освітньої програми. Відмітила, що в цілому отримано схвальні відгуки на ОП. Рекомендації та пропозиції стейкхолдерів і роботодавців враховані під час розробки проєкту освітньо-професійної програми.

Повідомила, що на ОП отримано схвальні рецензії рецензентів: професорки, докторки психологічних наук Інститут менеджменту і соціальних справ, Університет комісії національної освіти в Кракові (за згодою) Олени КОВАЛЕНКО; засновника, директора, психолога Благодійної організації «Вихід Є!» (за згодою) Руслана ІЛЬЧЕНКА; директора Благодійної організації «Благодійний фонд «Карітас Полтава» (за згодою) Володимира РАКОВЕЦЬКОГО; кандидатки педагогічних наук, директорки Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Диканської селищної ради (за згодою) Вікторії ГУМЕНЮК.

Гарантка освітньої програми, професорка Світлана ЯЛАНСЬКА наголосила на важливості проходження студентами ОП практик на базі закладів, які очолюють стейкхолдери. Як позитивні моменти, відмітила готовність роботодавців сприяти практичній підготовці здобувачів вищої освіти, надавати базу для виконання наукових досліджень студентами спеціальності 053 «Психологія».

Повідомила, що до обговорення проєкту ОП були залучені науковці, практики, зокрема: професорка кафедри здоровʼя людини, реабілітології  і спеціальної психології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Ольга БАЦИЛЄВА; доцентка закладу вищої освіти кафедри філософії та суспільних наук Полтавського державного медичного університету, регіональна координаторка всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Полтавській області Юлія ЮЩЕНКО; спортсмен-інструктор Національної збірної команди України з боксу при Міністерстві молоді та спорту України Олександр Хижняк; голова правління
ГО «Центр реінтеграції ветеранської спільноти», координаторка ветеранського простору «Плюс Плюс. Полтава» Юліана ЛИННИК.

Доцентка Олена РИБАЛКА запропонувала схвалити проєкти освітньо-професійних програм та у подальшому удосконалити проєкти після громадського обговорення.

Доцентка Ніна АТАМАНЧУК погодилася з пропозицією та запропонувала представити до загального обговорення проєкт освітньо-професійних програм «Кризова психологія» зі спеціальності 053 Психологія галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки 2024 року для підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та ОП «Кризова психологія. Соціально-психологічна реабілітація» зі спеціальності 053 Психологія галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки 2024 року для підготовки здобувачів другого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка.

Студентка ОП «Кризова психологія» Тетяна ОЛІЙНИК, магістранти ОП «Кризова психологія. Соціально-психологічна реабілітація» Вероніка СУХОМЛИН, Дмитро КУЖІЛЬ, Микола САМБУРОВ відмітили про важливість інформування здобувачів ОП про СОП, які зараховуються як вибіркові дисципліни.

Жваву дискусію у присутніх викликало питання забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам щодо фахівців з кризової психології. Зустріч виявилась цікавою та стала корисною для обговорення проєкту освітньо-професійних програм «Кризова психологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та «Кризова психологія. Соціально-психологічна реабілітація» другого (магістерського) рівня вищої освіти.