Науковці обговорили розвиток стресостійкості особистості в умовах військової агресії та кризових ситуацій

21 листопада 2024 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка продовжив роботу Міжнародний науково-практичний форум «Психологія і соціальна робота у ХХІ столітті». Науково-освітянська спільнота у межах наукового заходу відзначила День гідності та свободи. Історії життєстійкості, презентовані як інтерактивна експозиція в холі університету, надихали учасників форуму до стійкості духу та єдності. Ректорка університету Марина Гриньова акцентувала увагу присутніх на тому, що в цей день ми не лише згадуємо ключові події в історії України, але й докладаємо зусиль для підтримки один одного, збереження сили, гідності, ментального здоров’я у тяжкі дні війни.

Програма форуму передбачала роботу двох платформ: наукові студії та практичні сесії.

Обговорення науково-теоретичних питань виокремили за такими основними напрямками: «Психологічні технології розвитку та відновлення особистісних ресурсів в умовах воєнного стану», «Гармонізація психоемоційного стану особистості у складних життєвих умовах», «Соціальна робота: науково-практичні аспекти у подоланні наслідків війни». Доповідачі мали змогу поділитися результатами своїх наукових розвідок та у форматі наукових дискусій означити нагальні для сьогодення основні виклики, підходи, стратегії та технології у галузі психології і соціальної роботи. Наукова увага була сфокусована на проблемах розвитку стресостійкості особистості в умовах військової агресії та кризових ситуацій, стабілізації психоемоційного стану, психологічних практик допомоги й самоподопомоги, реабілітації осіб, постраждалих унаслідок війни, психологічної й соціальної роботи з ветеранською спільнотою та їхнім найближчим оточенням. Виступи Любові Куторжевської, кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри соціальної роботи, реабілітації та повоєнної адаптації, та Світлани Яланської, докторки психологічних наук, професорки, деканки факультету психології і соціальної роботи ПНПУ, торкнулися значущості відзначення Дня гідності й свободи в Україні.

Науково-практичні осередки факультету психології й соціальної роботи (Центр саногенної психології, Україно-Австро-Німецький центр поведінкової економіки, Тренінговий центр кафедри соціальної роботи, реабілітації та повоєнної адаптації) стали майданчиками для проведення фахових активностей та ресурсних соціально-психологічних практик. Фахівці Центру допомоги врятованим кейс-менеджерка Тетяна Ласкавенко і психологиня Ольга Целовальник провели воркшоп «Превенція суїцидів в громадах». Учасники форуму мали змогу випробувати себе й оптимізувати власний ментальний потенціал під час психологічної гри POWER INSIDE (Сила всередині).

Інформаційно насиченим був для майбутніх психологів і соціальних працівників соціально-просвітницький тренінг на тему протидії торгівлі людьми (спікерка – тренерка з превентивної діяльності щодо протидії торгівлі людьми благодійної організації «Світло надії» Валентина Оніщенко). Координатор проєктів ГО «Всеукраїнська організація «КЛАС» Сергій Зуєв під час сесії з курсу «Тілесно орієнтовна програма психосоціальної підтримки дітей “TEAMUP”» на базі дитячої точки ЮНІСЕФ «Спільно» у ПНПУ поділився з присутніми апробованими техніками, технологіями та власними напрацюваннями.

Дякуємо учасникам заходів за активну діяльність під час форуму. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

You may also like...