Деканат

МАКАРЧУК ВІКТОРІЯ В’ЯЧЕСЛАВІВНА

Заступник декана (денна форма навчання)

Контактна інформація:

телефон: +380991363913

е-mail: makarchukvika24@gmail.com

кабінет: 113, 1-й поверх, 2-й корпус

Трудова діяльність

У 2022 році отримала диплом з відзнакою другого (магістерського) рівня освіти за спеціальністю 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини).

У 2023 році отримала диплом першого (бакалаврського) рівня освіти за спеціальністю 035.041 Філологія (Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська) та диплом другого (магістерського) рівня освіти за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки (Позашкільна освіта),

З 2023 року є здобувачем освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю 053 Психологія.

2021-2024 р. – старший лаборант факультету природничих наук та менеджменту Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

2023-2024 р. – працівник приймальної комісії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

З 2023 року аспірант Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки. Науковий керівник – членкиня-кореспондентка НАПН України, докторка педагогічних наук, професорка М.В. Гриньова.

З 2024 року асистент кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

З 2024 року заступник декана факультету психології і соціальної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.


ЛАВРІНЕНКО ВІТАЛІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ

Заступник декана (заочна форма навчання), кандидат психологічних наук, доцент

Контактна інформація:

телефон: +380665331081

е-mail: Lavrinenko.vitaliy@gmail.com

кабінет: 113, 1-й поверх, 2-й корпус

Трудова і професійна діяльність


Закінчив Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка у 2010 р, отримав кваліфікації: практичний психолог, учитель іноземної мови (англійської) та зарубіжної літератури (2009); магістр практичної психології, викладач психології (2010).
З серпня 2009 року по вересень 2010 працював соціальним працівником Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров’я».
З вересня 2010 року по серпень 2012 року – практичний психолог Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.
З жовтня 2010 року працював асистентом кафедри психології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка за сумісництвом.
З вересня 2012 року по травень 2016 року – асистент кафедри психології психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка.
З жовтня 2015 року по жовтень 2018 року навчався в аспірантурі за спеціальністю 19.00.07 «Педагогічна та вікова психологія» на кафедрі психології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.
У 2016-2017 працював на посаді практичного психолога першої категорії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.
У 2018 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Міжособистісна взаємодія у неформальних об’єднаннях як чинник розвитку ціннісно-смислової свідомості підлітків» (спеціальність 19.00.07. – педагогічна та вікова психологія) на засіданні спеціалізованої ученої ради К 26.133.04 у Київському університеті імені Бориса Грінченка. Науковий керівник – завідувач кафедри психології, доктор психологічних наук, професор Седих Кіра Валеріївна.
У 2018-2021 роках працював на посаді старшого викладача кафедри психології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
У 2021 році присвоєне вчене звання доцента кафедри психології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
З 2021 року – працює на посаді доцента кафедри психології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
Навчальна і методична робота
З 2022 року є гарантом ОПП «Практична психологія» за спеціальністю 053 «Психологія» на кафедрі психології психолого-педагогічному факультеті ПНПУ імені В.Г.Короленка.
Викладає дисципліни: Філософія психології (англійською мовою), Профілактика та психологічна корекція делінквентної та адиктивної поведінки (англійською мовою), Неповнолітні в контакті з системою правосуддя, Медична психологія та психотерапія (англійською мовою), Психодіагностика в рамках діяльності експерта-психолога, Взаємодія в освітніх інституціях, Експертологія в діяльності працівників правоохоронних органів, Психологія сім’ї. Є факультетським керівником з виробничої практики з вікової та педагогічної психології для студентів 2 курсу та виробничої психологічної практики для студентів 1 курсу магістратури заочної форми навчання психолого-педагогічного факультету.
Лавріненко В.А. має більше 30 публікацій методичного характеру.
Наукова робота
Коло наукових інтересів становлять проблеми становлення ціннісно-смислової сфери особистості; формування ціннісно-смислової свідомості; взаємодії підлітків у неформальних молодіжних об’єднаннях, типології сучасних неформальних груп; специфіки міжособистісної взаємодії; чинників розвитку особистості в підлітковому віці; закономірностей та механізмів впливу соціальних дискурсів на становлення ціннісно-смислової сфери особистості; специфіки адиктивної поведінки особистості, її профілактики та корекції; закономірності психосоматичних порушень, їх виникнення та корекції; чинники формування та фактори прояву білугу в молодіжному середовищі; самоактуалізації особистості фахівця в сучасному суспільстві; оптимізації міжособистісної взаємодії та виробничих відносин; розвиток та історичний поступ методологічних засад здійснення науково-психологічних досліджень.
Має більше 80 наукових публікацій, серед них 15 – англійською мовою.. Виступає науковим консультантом у МАН м. Полтави.
Керує постійно діючою проблемною групою студентів і магістрантів «Психологічні особливості розвитку ціннісно-смислової сфери особистості та її комплексне функціонування в умовах актуальних соціальних дискурсів», до складу якої у 2022-2023 н.р. входить 18 осіб. Під керівництвом Лавріненка В.А. видано 19 наукових публікацій студентів і магістрантів апробаційного характеру у матеріалах конференцій різного рівня (серед них 1 – у співавторстві та англійською мовою).
Взяв участь у більш ніж 80 наукових конференціях міжнародного, всеукраїнського та регіонального рівня.
Підвищення кваліфікації.
Пройдено стажування за сертифікованою освітньою програмою «English medium instruction in higher education» («Англійська мова як засіб викладання у вищій школі) (ПНПУ імені В.Г. Короленка спільно із University of York, 15.03.2019–17.05.2019), отримано сертифікат №098 (108 годин аудиторної та позааудиторної роботи).
Також, пройдено наукове стажування по темі «Socio-psychological technologies for the development of human potential in a globalizing world: theory and practice» («Соціо-психологічні технології розвитку людського потенціалу в умовах глобалізації: теорія та практика») за програмою міжнародного проекту Interintelligent науково-інноваційного центру компанії Sustainable development Ltd. у м. Любляна (Словенія), на базі Scientific direction of InterIntel D.O.O., 10.06–15.07.2020 року. Отримано сертифікат про проходження стажування (150 годин аудиторної та позааудиторної роботи).
Організаційна робота
Відповідальний редактор наукометричного журналу «Психологія і особистість»; викладач Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій; член вченої ради психолого-педагогічного факультету.
 
ОСНОВНІ НАУКОВІ ТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ ПУБЛІКАЦІЇ.
Посібники, монографії
1. Лавріненко В.А. Спілкування у школі та молодіжних угрупуваннях підлітків та юнаків. Психологія розвитку особистості у підлітковому та ранньому юнацькому віці. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / [Н.О. Гончарова, Ю.Л. Горбенко, Ю.І. Калюжна, В.А. Лавріненко, та ін.] ; за ред. К.В. Седих. Полтава : Астрая, 2018. С.109–123.
2. Седих К.В., Лавріненко В.А. Загальна характеристика, опис реакцій і фаз підліткового віку. Делінквентний підліток : навчальний посібник з психопрофілактики, діагностики та корекції протиправної поведінки підлітків для студентів психологічних, педагогічних, соціальних, юридичних спеціальностей та інтернів-психіатрів / К. В. Седих, В. Ф. Моргун, В. А. Лавріненко, Т.Є. Тітова. 3-е видання, доповнене. К. : Видавничий дім «Слово», 2019. С.18–29.
3. Седих К.В., Лавріненко В.А. Акцентуації характеру підлітків. Делінквентний підліток : навчальний посібник з психопрофілактики, діагностики та корекції протиправної поведінки підлітків для студентів психологічних, педагогічних, соціальних, юридичних спеціальностей та інтернів-психіатрів / К. В. Седих, В. Ф. Моргун, В. А. Лавріненко, Т.Є. Тітова. 3-е видання, доповнене. К. : Видавничий дім «Слово», 2019. С.30–44.
4. Седих К.В., Лавріненко В.А. Типи делінквентної поведінки підлітків на основі її спрямованості. Делінквентний підліток : навчальний посібник з психопрофілактики, діагностики та корекції протиправної поведінки підлітків для студентів психологічних, педагогічних, соціальних, юридичних спеціальностей та інтернів-психіатрів / К. В. Седих, В. Ф. Моргун, В. А. Лавріненко, Т.Є. Тітова. 3-е видання, доповнене. К. : Видавничий дім «Слово», 2019. С.96–100.
5. Лавріненко В.А. Неформальні підліткові групи. Делінквентний підліток : навчальний посібник з психопрофілактики, діагностики та корекції протиправної поведінки підлітків для студентів психологічних, педагогічних, соціальних, юридичних спеціальностей та інтернів-психіатрів / К. В. Седих, В. Ф. Моргун, В. А. Лавріненко, Т.Є. Тітова. 3-е видання, доповнене. К. : Видавничий дім «Слово», 2019. С.100-112.
6. Лавріненко В.А., Кравченко О.Д. Простір субкультури як чинник становлення смислової сфери підлітків. Синергетичний підхід до психологічних процесів у системах різного рівня організації : монографія / авт. кол. : Н. O. Гончарова, Ю. І. Калюжна, Ю. О. Клименко, В.А. Лавріненко [та ін.] ; за ред.: К. В. Седих, І. Г. Тітова. Полтава : Астрая, 2020. С.180–195.
Публікації в журналах і збірниках наукових праць ДАК та міжнародних виданнях:
а) Статті у виданнях, включені до баз Web of Science
1. Filts, O.O., Sedych, K.V., Lavrinenko V.A. Mychailiv, S.V. (2020). Deviations of patients with drug addiction value and meaning sphere functioning.. Wiadomości Lekarskie, LXXIII, 4, 761–766.  
б) Статті в наукометричних виданнях:
1. Лавріненко В.А. Психологічні особливості становлення смислової сфери підлітків. Психологія і особистість. 2013. № 1. С. 59 – 74.
2. Лавріненко В.А. Вплив міжособистісної взаємодії на формування ціннісно-смислової свідомості підлітків-неформалів. Наука і освіта. 2014. №6. С. 70–75.
3. Лавріненко В.А. Вплив активності в неформальних об’єднаннях на становлення ціннісно-смислової сфери підлітків. Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Психологічні науки». 2014. – Випуск 2. Том 1. С. 209–213.
4. Лавріненко В.А. Ціннісно-смислові засади життєвої самореалізації підлітків-неформалів. Психологія і особистість. 2015. № 1.  С. 83–96.
5. Лавріненко В.А. Особливості ціннісно-смислової свідомості підлітків із неформальних об’єднань. Психологія і особистість. 2015. № 2.  Ч.1. С.168–185.
6. Лавріненко В.А. Особливості структурування життєвих смислів підлітками із неформальних об’єднань. Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія «Психологічні науки».  2015.  Випуск 4. С.26–30.
7. Лавріненко В.А. Відображення феномену субкультури в смислових конструктах підлітків-неформалів. Психологія і особистість. 2016. № 1 С.139–151.
8. Седих К.В., Лавріненко В.А. Формування метакогнітивної компетентності у практичних психологів системи освіти. Вісник Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди. Психологія. Вип. 52.   Х. : ХНПУ, 2016.  С.124–133.
9. Лавріненко В.А. Особливості смислової сфери підлітків із неформальних об’єднань агресивної та романтико-ескапістської спрямованості. Психологія і особистість. 2017. № 1.  С. 130–145.
10. Лавріненко В.А. Психологічне дослідження особистісних рис підлітків-неформалів. Молодий вчений. 2017. №11.  С. 802–805.
11. Лавріненко В.А. Особливості системи цінностей підлітків-неформалів, яким властиві різні тенденції у міжособистісній взаємодії. Проблеми сучасної психології: Збірник наукових праць Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України / за наук. ред. С.Д. Максименка, Л.А. Онуфрієвої. Випуск 40. – Кам’янець-Подільський : Аксіома, 2018.  С.185–196.
12. Лавріненко В.А. Особливості впливу міжособистісної взаємодії в неформальних об’єднаннях на розвиток ціннісно-смислової свідомості підлітків. Психологія і особистість. 2019. № 1.  С. 121–145.
13. Mylashenko K.O., Lavrinenko V.A.  The role of emotional intelligence in self-actualization of personality. Psychological Counseling and Psychotherapy. 2019. Issue 11. P.59–66.
14. Лавріненко В.А. Структурні та змістовні характеристики смислової сфери підлітків із неформальних об’єднань. Психологія і особистість. 2020. № 1. С. 71–93.
15. Лавріненко В.А. Динаміка показників смислової сфери підлітків із неформальних об’єднань у процесі тренінгу. Психологія і особистість. 2021. № 1. С.154–169.
16. Седих К.В., Лавріненко В.А. Особливості психотерапевтичної роботи із сім’ями хімічно узалежнених пацієнтів. Психологія і особистість. 2022. №2. C.98-114.
17. Тітов І.Г., Лавріненко В.А. Чинники прояву кібербулінгу в підлітковому середовищі: теоретичний огляд. Психологія і особистість. 2022. №2. C.211-224.
18. Лавріненко В.А. Емпіричне дослідження показників самоактуалізації студентів-психологів. Психологія і особистість. 2023. №1. C.97-108.
в) Статті у наукових фахових виданнях:
1. Лавріненко В.А., Кравченко О.Д. Психологічні особливості практичної роботи психолога з підлітками із неформальних об’єднань по оптимізації їх міжособистісної взаємодії. Проблеми загальної та педагогічної психології: Збірник наукових праць Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН України / За ред. С.Д.Максименка. Т. ХІІ, част. 5. К., 2010. С.207 – 214.
2. Лавріненко В.А. Особливості формування ціннісно-смислових настанов підлітків під впливом діяльності у неформальних об’єднаннях. Актуальні проблеми психології : Збірник наукових праць Інституту психології імені Г.С. Костюка : Психологія особистості. Психологічна допомога особистості. Київ, 2014. Том 11. Випуск 11. Частина 11. С. 3–10.
3. Лавріненко В.А. Змістовні характеристики ціннісно-смислової свідомості підлітків-неформалів. Теоретичні і прикладні проблеми психології.  2015. №3 (38). Том 3. С.203–212.
Публікації в збірниках наукових праць і матеріалів конференцій:
1. Лавріненко В.А. Психологічний аналіз особистісних якостей підлітків із неформальних угрупувань. Науковий потенціал студентської молоді ХХІ століття: Збірник наукових праць. Полтава: ПДПУ, 2009. Випуск 9. Ч. ІІ. – С. 103 – 105.
2. Лавріненко В.А. Психологічні особливості оптимізації міжособистісної взаємодії підлітків-неформалів. Наукові здобутки студентів і магістрантів –  освіті ХХІ століття: Збірник наукових праць. Полтава: ПНПУ, 2010. Випуск10. С. 30 – 33.
3. Лавріненко В.А. Особливості переживання смисложиттєвої кризи підлітками. Кризи життєвого простору особистості, сім’ї та соціальних інституцій: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю (Полтава, 15 – 17 лютого, 2013 р.). Полтава: ПНПУ імені В.Г. Короленка, 2013. С. 87 – 96.
4. Лавріненко В.А. Врахування психосоматичних впливів у здійсненні смислових виборів. Матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції «Когнітивні та емоційно-поведінкові фактори повноцінного функціонування людини: культурно-історичний підхід» (18 – 19 жовтня, 2013 р.). Харків : ХНПУ, 2013. С.369–372.
5. Лавріненко В.А. Особливості вираження смислових конструктів у комунікативній взаємодії підлітків-неформалів. Проблеми сучасної філології : лінгвістика, літературознавство, лінгводидактика : збірник наукових праць. Полтава : ПНПУ імені В.Г. Короленка, 2014. Випуск 7. С. 59–62.
6. Лавріненко В.А. Особливості психосоматичних впливів у життєвій самореалізації особистості. Український науково-медичний молодіжний журнал. 2014. Спеціальний випуск №3 (80). С. 92–93.
7. Лавріненко В.А. Напрямки практичної психологічної роботи з подолання ціннісно-смислової кризи підлітків-неформалів. Позитивна психотерапія в Україні : відповіді на виклики часу : Матеріали VI Всеукраїнської науково-практичної конференції (Полтава, 19 – 21 вересня, 2014 р.). Полтава, 2014. С.35–40.
8. Лавріненко В.А. Особливості ціннісно-смислових настанов підлітків-неформалів у період смисложиттєвої кризи. Діяльнісно-поведінкові фактори життєздатності людини : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, Харків, 28–29 листопада 2014 року. Харків : ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2014. С. 184–186.
9. Лавріненко В.А. Особливості подолання ціннісно-смислової кризи підлітків-неформалів. Український науково-медичний молодіжний журнал. 2015. Спеціальний випуск №2 (87). С.104–105.
10. Лавріненко В.А. Особливості проявів життєвої кризи у ціннісно-смисловій свідомості підлітків із неформальних об’єднань. Український психолого-педагогічний науковий збірник.  2015.  № 5 (05) липень.  С. 67–73.
11. Лавріненко В.А. Особливості ціннісно-смислової свідомості підліків-неформалів. Світоглядні орієнтації особистості у сучасних соціокультурних умовах: міждисциплінарні аспекти : Збірник наукових праць Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Світоглядні орієнтації особистості у сучасних соціокультурних умовах: міждисциплінарні аспекти» (м. Полтава, 2-3 жовтня 2015 року). Полтава, 2015. С.126–130.
12. Лавріненко В.А. Особливості проявів кризи у ціннісно-смисловій свідомості підлітків-неформалів. Когнітивні та емоційно-поведінкові фактори повноцінного функціонування людини : культурно-історичний підхід : матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, (Харків, 23–24 жовтня, 2015 року) / М-во освіти  і науки України, ХНПУ імені Г.С. Сковороди [та ін.]. Харків : Вид-во «Діса плюс», 2015. С.54–56.
13. Лавріненко В.А. Особливості конструювання смислової реальності підлітками із неформальних об’єднань у процесі комунікації. «Психологія та педагогіка: методика та проблеми  практичного застосування» : Збірник тез наукових робіт учасників міжнародної науково-практичної конференції (м. Львів, 25–26 грудня 2015 року). Львів : ГО «Львівська педагогічна спільнота», 2015. С.10–12.
14. Лавріненко В.А. Формування життєвих смислів у процесі корекції поведінки наркотично залежних. Матеріали ХІХ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Вітчизняна наука на зламі епох: проблеми та перспективи розвитку» :  Збірник наукових праць. Переяслав-Хмельницький, 2015. Вип. 19. С. 150–152.
15. Лавріненко В.А. Дослідження ціннісно-смислової свідомості підлітків-неформалів. Економіка, наука, освіта : інтеграція та синергія: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (Братислава, 18-21 січня 2016 року).: у 3-х т. Т.1. К. : Вид-во «Центр навчальної літератури», 2016. С.91–92.
16. Лавріненко В.А. Смислові конструкти, що відображають кризовий характер ціннісно-смислового усвідомлення життя підлітків-неформалів. Особистість у кризових умовах та критичних ситуаціях життя : збірник наукових праць / [за ред. Кузікової С.Б., Щербакової І.М.]. Суми : Вид-во СумДПУ імені А.С. Макаренка, 2016. С.144–148.
17. Лавріненко В.А. Особливості роботи практичного психолога з підлітками-неформалами у контексті розширення його професійної компетентності. Ключові компетентності в моделі сучасного фахівця: зб. наук. праць ІІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф., 29 лютого 2016 р. / [наук. ред. О.І. Шапран; уклад. Н.П. Онищенко, Л.В. Ткаченко]. [у 2 ч.]. Переяслав-Хмельницький: ФОП Домбровська Я.М., 2016. Ч.ІІ. С.7–11.
18. Лавріненко В.А. Формування ціннісно-смислової свідомості підлітків-неформалів під впливом дискурсів субкультури. Етнічна самосвідомість та міжетнічна взаємодія в сучасному світі : збірник наукових праць / [за ред.: Кузікової С.Б., Щербакової І.М., Пасічник Н.О.]. Суми : Вид-во СумДПУ імені А.С. Макаренка, 2016. С.143–146.
19. Лавріненко В.А. Особливості ціннісно-смислового усвідомлення життя підлітків-неформалів. Крос-культурні та економічні аспекти розвитку євро інтеграційних процесів. – 2016 : матеріали міжнародного науково-практичного семінару (Кощице, 4–8 квітня 2016 року). К. : Вид-во «Оперативна друкарня «АЗБУКА»», 2016. С.31–33.
20. Лавріненко В.А. Особливості формування наративів підлітками-неформалами під час взаємодії у субкультурах. Перспективні питання психології: зб. наук. праць. За матеріалами Всеукраїнської міжвузівської науково-практичної Інтернет-конференції «Особливості психологічної культури працівників освіти в інформаційному суспільстві» [Слов’янськ, 2016 року] / ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет». Слов’янськ : Вид-во Б.І. Маторіна, 2016. Вип. 2. С.14–19.
21. Лавріненко В.А. Особливості життєвих смислів підлітків-неформалів. Conference Proceedings of the V International Scientific «Problems and Prospects of Territories’ Socio-Economic Development» (Opole, Poland, April 14-17, 2016). Opole : Publishing House WSZiA, 2016. P.177–179.
22. Lavrinenko V. The role of subculture in adolescent’s value-meaning sphere constructing. Conference Proceedings of the International Scientific-Practical Conference «Actual Questions and Problems of Development of Social Sciences» (Kielce, Poland, June 28-30, 2016). Kielce: Holy Cross University, 2016. P.14–17.
23. Лавріненко В.А. Особливості вираження світоглядних та філософських позицій в ідеології молодіжних субкультур різного спрямування. «Особистість, сім’я і суспільство: питання педагогіки та психології» : Збірник тез наукових робіт учасників міжнародної науково-практичної конференції (м. Львів, 25–26 листопада, 2016 року). – Львів : ГО «Львівська педагогічна спільнота», 2016. С. 90–93.
24. Лавріненко В.А. Прояви смисложиттєвої кризи підлітків із романтико-ескапістських неформальних об’єднань. Особистість у кризових умовах та критичних ситуаціях життя: психотехнології особистісних змін: матеріали III Всеукраїнської науково-практичної конференції (16-17 лютого 2017 року, м. Суми). Суми : Вид-во СумДПУ імені А.С. Макаренка, 2017. С.170–171.
25. Лавріненко В.А. Cтруктурні та змістовні характеристики смислової сфери підлітків-представників романтико-ескапістських неформальних обֹ’єднань. Харківський осінній марафон психотехнологій : матеріали науково-практичної конференції, (Харків, 28 жовтня 2017 року) / М-во освіти і науки України, ХНПУ імені Г.С. Сковороди [та ін.]. Харків: Вид-во «Діса плюс», 2017. С.224–226.
26. Лавріненко В.А. Особливості зв’язку цінностей та тенденцій у міжособистісній взаємодії підлітків-неформалів. Актуальні проблеми психології особистості та міжособистісних взаємин, 23 квітня 2018 р. : Матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції / за ред. С.Д. Максименка, Л.А. Онуфрієвої. Кам’янець-Подільський : Аксіома, 2018. С.156–158.
27. Лавріненко В.А. Особливості вираженості типів міжособистісної взаємодії серед підлітків-представників молодіжних субкультур різного спрямування. «Ключові питання наукових досліджень у сфері педагогіки та психології у ХХІ ст.» : Збірник тез наукових робіт учасників міжнародної науково-практичної конференції (м. Львів, 25–26 січня, 2019 року). Львів : ГО «Львівська педагогічна спільнота», 2019. Ч.1. – С.15–18.
28. Лавріненко В.А. Переважаючі тенденції в груповій взаємодії підлітків-неформалів. Проектування позитивного життєвого простору особистоті : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., 18 – 19 квітня 2019 р., Полтава / [упоряд. О. І. Березан]. Полтава : ПНПУ імені В. Г. Короленка, 2019. С.97–98.
29. Лавріненко В.А. Окремі аспекти теоретичного розуміння сутності феномену ціннісно-смислової свідомості особистості. «Ключові питання наукових досліджень у сфері педагогіки та психології у ХХІ ст.» : Збірник тез наукових робіт учасників міжнародної науково-практичної конференції (м. Львів, 24–25 січня 2020 року). Львів: ГО «Львівська педагогічна спільнота», 2020. Ч. 1. С.13–16.
30. Лавріненко В.А. Особливості вираження особистісних рис підлітків-представників неформальних об’єднань. Актуальні питання сучасних педагогічних та психологічних наук: Збірник наукових робіт учасників міжнародної науково-практичної конференції (14–15 лютого 2020 р., м. Одеса). Одеса : ГО «Південна фундація педагогіки», 2020. Ч. І. – С.7–10.
31. Лавріненко В.А. Особливості системи особистісних смислів підлітків-неформалів. ІІІ International scientific conference «Modernization of the educational system: world trends and national peculiarities»: Conference proceedings, (Kaunas, 21th February, 2020). Kaunas : Izdevniecїba  «Baltija Publishing», 2020. P.54–58.
32. Лавріненко В.А. Змістовні аспекти смислової сфери підлітків-неформалів. Психологічні координати розвитку особистості : реалії і перспективи : зб. наук. матеріалів V Міжнарод. наук.-практ. онлайн-конф. (27-28 квітня 2020 р., м. Полтава). Полтава, 2020. С.78–81.
33. Лавріненко В.А. Особливості міжособистісної взаємодії підлітків-неформалів. Сучасний вимір психології та педагогіки : Збірник тез наукових робіт учасників міжнародної науково-практичної конференції (м. Львів, 22–23 травня 2020 року). Львів: ГО «Львівська педагогічна спільнота», 2020. С.28–31.
34. Лавріненко В.А. Особливості міжособистісної взаємодії підлітків-неформалів із субкультур різного спрямування. Психологія та педагогіка: методика та проблеми практичного застосування: Збірник тез наукових робіт учасників міжнародної науково-практичної конференції (м. Львів, 25–26 грудня 2020 року). Львів: ГО «Львівська педагогічна спільнота», 2020. С.13-16.
35. Лавріненко В.А. До обґрунтування проблеми визначення деяких актуальних напрямків розвитку методології психології як мультипарадигмальної науки. Психологія і педагогіка на сучасному етапі розвитку наук: актуальні питання теорії і практики: Збірник наукових робіт учасників міжнародної науково-практичної конференції (18–19 грудня 2020 р., м. Одеса). Одеса: ГО «Південна фундація педагогіки», 2020. Ч. 1. С. 19–23.
36. Lavrinenko V.A. Some topical issues of psychological science methodology. Abstracts of XII International Scientific and Practical Conference «Advances in Technology and Science», March 16 – 19, 2021, Berlin, Germany, 2021. – P. 229-232.
37. Лавріненко В.А. Динаміка показників смисложиттєвих орієнтацій  підлітків-неформалів у процесі тренінгу. Синергетичний підхід до проєктування життєвого простору особистості : зб. наук. матеріалів Міжнарод. наук.-практ. онлайн-конф. (27-28 квітня 2021 р., м. Полтава). Полтава, 2021. С. 154–158.
38. Lavrinenko V.A. Life meanings formation as a factor of drug addicts behavior correction. Abstracts of VIII International Scientific and Practical Conference «Science and practice, actual problems, innovations», November 9–12, 2021, Netherlands, Amsterdam, 2021. P. 448-452.
39. Лавріненко В.А. Формування життєвих смислів як фактор корекції поведінки наркотично залежних. Обґрунтування моделі тренінгу. Дослідження різних напрямів розвитку психології та педагогіки: Збірник наукових робіт учасників міжнародної науково-практичної конференції (19–20 листопада 2021 р., м. Одеса). Одеса: ГО «Південна фундація педагогіки», 2021. С. 34–38.
40. Lavrinenko V.A. Substantive aspects of the adolescent’s from informal unions meaning sphere. Theory and practice of modern science: collection of  scientific papers  «SCIENTIA» with Proceedings of the II International Scientific and  Theoretical  Conference (Vol. 2), November 12, 2021. Kraków, Republic of Poland: European Scientific Platform. P. 70-72.
41. Lavrinenko V.A. To the question of philosophy of psychology as a sphere of scientific knowledge substantiation. Trends of development modern science and practice. Abstracts of IX International Scientific and Practical Conference. Stockholm, Sweden. 2021. Pp. 483-487.
42. Lavrinenko V.A. To the question of new paradigms in modern psychological science justification. Abstracts of I International Scientific and Practical Conference «Scientific paradigm in the context of technologies and society development», November 18–19, 2021, Switzerland, Geneva, 2021. P. 264-267.
43. Лавріненко В.А. До обґрунтування методологічних засад сучасної психологічної науки в контексті синергетичного підходу. Синергетичний підхід до проєктування життєвого простору особистості: зб. наук. матеріалів ІІ Міжнарод.  наук.-практ. конф. (28-29 квітня 2022 р., м. Полтава). Полтава, 2022. С. 141-144.
44. Lavrinenko V.A. The formation of the meaning of life as a factor for correcting the behavior of drug addicts. Scientific Collection «InterConf», (134): with the Proceedings of the 1st International Scientific and Practical Conference «Society and Science: Interconnection» (November 26-28, 2022; Porto, Portugal) by the SPC «InterConf». Kramer, 2022. P. 159-162.
45. Lavrinenko V.A. Certain aspects of the value-meaning consciousness of personality phenomenon essence theoretical understanding. Scientific Collection «InterConf», (135): with the Proceedings of the 13st International Scientific and Practical Conference «Scientific Research in XXI Century» (December 6-8, 2022; Ottawa, Canada) by the SPC «InterConf». Methuen Publishing House, 2022.  P.167-171.
46. Lavrinenko V.A., Kucherova M.M. Features of meaningful orientations of parents as a factor in the organization of relations with children in foster families. Scientific Collection «InterConf», (136): with the Proceedings of the 4th International Scientific and Practical Conference «Scientific Paradigm in the Context of Technologies and Society Development» (December 16-18, 2022; Geneva, Switzerland) by the SPC «InterConf». Protonique, 2022. P.183-187.
47. Lavrinenko V.A. Leading trends in the communication of informal teenagers research. Scientific Collection «InterConf», (140): with the Proceedings of the 2nd International Scientific and Practical Conference «Diversity and Inclusion in Scientific Area» (January 26-28, 2023; Warsaw, Poland) by the SPC «InterConf». Ceac Polonia, 2023. P.352-356.
48. Lavrinenko V.A. Optimization of informal teenager’s interpersonal interaction by socio-psychological training. Scientific Collection «InterConf»,(142): with the Proceedings of the 8th International Scientific and Practical Conference «Science,  Education, Innovation: Topical Issues and Modern Aspects» (February16-18, 2023; Tallinn, Estonia) by the SPC «InterConf». Ühingu Teadus juhatus, 2023. P.249-252.
49. Lavrinenko V.A. Psychological characteristics of interaction orientations of adolescents in informal associations. Scientific Collection «InterConf»,(144): with the Proceedings of the 13th International Scientific and Practical Conference «Scientific Horizon in the Context of Social Crises» (February26-28, 2023; Tokyo, Japan)bytheSPC «InterConf».Otsuki Press, 2023. P.244-248.


РИБЧЕНКО ЮЛІЯ ІГОРІВНА


Диспетчер факультету психології і соціальної роботи

Контактна інформація:

телефон: +380961466101

е-mail: fpsr.dekanat@gsuite.pnpu.edu.ua

кабінет: 113, 1-й поверх, 2-й корпус


ПОГРІБНИЙ ОЛЕКСАНДР АНДРІЙОВИЧ

Диспетчер факультету психології і соціальної роботи

Контактна інформація:

телефон:+380955969549

е-mail: fpsr.dekanat@gsuite.pnpu.edu.ua

кабінет: 113, 1-й поверх, 2-й корпус